Navigace: Home
 
obj/effects/top/1/stavoplast_baner-1-1.jpg
O firmě

Skvělá volba okenního profilu pro ty, kteří chtějí opravdu šetřit

Eforte – novinka mezi plastovými okenními profily.

Stavíte dům nebo uvažujete o výměně oken? Pokud stále váháte, zda ušetřit raději pořízením levnějšího typu profilu nebo až dlouhodobě úsporou spotřebovaného tepla, máme pro Vás novinku.

Energeticky úsporné bydlení je dnes celosvětovým trendem a tak STAVOPROJEKTA rozšířila svou nabídku o nový plastový šestikomorový profil Eforte německé firmy Inoutic z koncernu Deceuninck. Jedná se o špičku mezi profily certifikovanými pro nízkoenergetické a pasivní domy. Čím je tak výjimečný? Ačkoliv je pouze 6 komorový (dnes se běžně nabízí již profily 7 komorové), jeho hlavní předností je jeho vestavná hloubka 84 mm. Dobré tepelně technické vlastnosti závisí na vestavné hloubce více než na počtu komor. Pohledová výška je pouze 120 mm, proto profil nepůsobí nijak masivně, zato dosahuje vynikajícího koeficientu tepelné prostupnosti rámem, a to pouhých 0,95 Wm-2K-1. Pro srovnání, běžné pětikomorové profily dosahují hodnoty až 1,2 Wm-2K-1. Standardně nabízené profily pro nízkoenergetické domy pak hodnoty 1,0 Wm-2K-1. Profil Eforte je běžně dodáván s třemi těsněními a speciálním těsněním pod sklem.

Při výběru Vašeho nového okna je velmi důležité věnovat pozornost správné volbě zasklení. STAVOPROJEKTA dokonce doporučuje svým klientům zaměřit pozornost především na zasklení. Svým podílem více než 70% z celkové plochy okna právě zasklení nejvýrazněji ovlivňuje vlastnosti celé okenní konstrukce a tak je například běžné zasklení dvojskly v případě profilu Eforte doslova krokem zpět. Výroba izolačních skel prošla v poslední době výrazným vývojem. Zvyšováním počtu skel a úpravou povrchu skel kvalitnějším pokovením se začaly zlepšovat tepelně izolační vlastnosti zasklení. Díky zvětšení objemu výroby se snížily jeho výrobní náklady, proto je nyní možno nahradit standardní dvojsklo s vlastnostmi Ug = 1,1 Wm-2K-1 výrazně kvalitnějším a finančně přijatelným zasklením trojsklem, jehož energetická a finanční návratnost je značná. Hodnota koeficientu Ug se u trojskel pohybuje od 0,5-0,7 Wm-2K-1 .

Při zasklení tímto speciálním trojsklem lze  dosáhnout hodnoty tepelné prostupnosti celým oknem lepší než Uw = 0,7 Wm-2K-1, tedy pod hodnotou, která je požadována pro nízkoenergetické a pasivní domy. Dnes standardně dodávaná okna mají Uw = 1,2 Wm-2K-1.

Zatímco ještě před rokem STAVOPROJEKTA vyráběla trojskla přibližně pouze ve 20% své produkce oken, dnes je již dodávána celá polovina produkce oken s trojskly a podíl trojskel stále stoupá. Obdobně se dá předpokládat i nárůst výroby z profilů Eforte. Takový nárůst zájmu o kvalitnější systémy vyplývá zejména z jejich příznivé pořizovací ceny. Okna Eforte s trojsklem jsou totiž řádově pouze o 20% dražší než standardní okna s dvojsklem, hodnota koeficientu tepelné propustnosti se však zlepší z 1,2 až na 0,7, což je o celých 42% !

Až se tedy budete rozhodovat, zda zvolit cenově příznivý, sice kvalitní, ale po stránce tepelné prstupnosti „pouze standardní“ okenní profil, nebo raději špičkový profil se špičkovým zasklením, zvažte, že navýšení ceny mezi těmito variantami je zpravidla návratné již do 1 až 3 let. A nyní se možná snáze rozhodnete, kdy bude lepší ušetřit.

STAVOPROJEKTA stavební firma, a.s. je nejen spolehlivým výrobcem a dodavatelem plastových a hliníkových otvorových výplní, ale především komplexním specialistou pro regenerace bytových domů již s dvaceti letou tradicí. Svým klientům poskytuje nejen služby v podobě dodávky otvorových výplní a stavebních prací, ale také projekční činnost a v neposlední řadě i poradenství s financováním stavebních úprav a zajištěním různých státních podpor včetně programu ZELENÁ ÚSPORÁM. Navštivte proto co nejdřív některou z našich poboček v Brně, Břeclavi, Hodoníně nebo Tišnově. Tým našich specialistů je připraven s Vámi regeneraci Vašeho domu připravit, nastartovat i realizovat.

Novinky a aktuality

Zimní sleva
1. 12. 2011
Speciální zimní sleva již od 1. 12. 2011!
číst více
ČEKIA Stability Award 2011: AAA Excelentní
15. 11. 2011
STAVOPROJEKTA stavební firma, a.s. získala v rámci ČEKIA Stability Award hodnocení AAA - Excelentní, což řadí tuto společnost mezi 8% nejstabilnějších firem v České republice!
číst více
Nově i vnější hliníkové protipožární dveře
22. 9. 2011
Řada hliníkových profilů pro vnější i vnitřní protipožární dveře s tepelnou izolací.
číst více
Bezrámový zasklívací systém AluVerso
24. 8. 2011
Nový systém bez dělicích svislých rámů, který umožňuje pohyb křídel přes roh kolejnice. Tento systém je vhodný i pro lodžie se zkosenou boční stranou.
číst více
Mimořádná sleva na profil Eforte
12. 7. 2011
Oslavte s námi 20. výročí založení firmy mimořádnou slevou na okna z profilu Eforte.
číst více
ČESKÝ VÝROBEK

©2009 Stavoprojekta. All rights reserved.