Navigace: Home
 
obj/effects/top/1/stavoplast_baner-1-1.jpg
O firmě

Řezací technika v systému STAVO

STAVOPROJEKTA stavební firma, a.s. vlastní vyřezávací stěnovou pilu BRAUN BWS8-ED, pomocí níž provádí řezací práce při:

  • zvětšování nebo úpravě velikostí okenních a dveřních otvorů spojenou s výměnou starých výplní otvorů za nová plastová okna STAVO-PLAST nebo plastové/hliníkové vstupní dveře;

  • přístavbě lodžií STAVO-LODEM u bytových domů, kde doposud neměli ani balkony ani lodžie a je zapotřebí vyříznout nové balkonové dveří;

  • přístavbě lodžií STAVO-LODEM u bytových domů s původními balkony s železobetonovou podestou, kde je zapotřebí tuto podestu odříznout.

Výřezy provádí kvalifikovaní zaměstnanci firmy s několikaletou praxí.

 

Obrázek 1 - řezací pila

 

ZVĚTŠOVÁNÍ NEBO ÚPRAVA VELIKOSTÍ OKENNÍCH A DVEŘNÍCH OTVORŮ

Kromě běžného zvětšování okenních a dveřních otvorů si naši zákazníci nechávají při regeneraci bytového domu zazdít několik velmi malých a naprosto nefunkčních okének a místo nich si nechají vyříznout jedno nebo dvě větší. Jde o jednoduchý stavební zákrok, který přinese obyvatelům domu krásná, plně funkční nová okna.

Tuto situaci zachycuje obrázek č. 2, kde původně měli čtyři malá sklepní okénka, která si nechali zazdít a nahradili je jedním větším, které je již možné volit ve variantě otvíravé či otvíravé a sklopné. Velmi obdobně řešili náhradu desíti malých okének na každém patře ve společných schodišťových prostorách, které nahradili dvěma většími.

 

Obrázek 2 – náhrada malých nefunkčních okének

 

VYŘÍZNUTÍ BALKONOVÝCH DVEŘÍ PRO PŘÍSTAVBU LODŽIÍ STAVO-LODEM

 

Lodžie STAVO-LODEM je možné přistavět i k bytovým domům, které doposud neměly ani balkony ani lodžie. V tomto případě se vyříznou nové balkonové dveře v úrovni parapetu stávajícího okna v místech, kde bude přistaven nový sloupec lodžií, a osadí se novou balkonovou sestavou STAVO-PLAST. Další postup přístavby nových lodžií STAVO-LODEM je již standardní.

Na obrázku č. 3 si můžete prohlédnout bytový dům, kde u bytových jednotek 1+1 neměli ani balkony ani lodžie. Vlastníci těchto menších bytů proto velmi přivítali možnost přístavby nové lodžie, která pro ně znamená získání nové plochy o velikosti 5 m2.

 

Obrázek 3 – přístavba lodžií v místech, kde doposud neměli ani balkony ani lodžie

 

ODŘÍZNUTÍ STARÉ ŽELEZOBETONOVÉ PODESTY PRO PŘÍSTAVBU LODŽIÍ STAVO-LODEM

 

V případě, že se staré balkonyželezobetonovou podestou nahrazují přístavbou nových lodžií STAVO-LODEM, musíme nejdříve odříznout tuto podestu a pomocí jeřábu ji spolu se zábradlím odstranit. Pak už je možné přistavět nové lodžie standardním způsob. Názornou ukázku odřezání podesty si můžete prohlédnout na obrázku č. 4.

 

Obrázek 4 - odřezání železobetonových podest

 

 

Lodžie STAVO-LODEM přináší řadu výhod oproti původním malým balkonkům. Základní porovnání jejich vlastností si můžete prostudovat v následující tabulce.

 

Tabulka 1- porovnání vlastností balkonů a lodžií

 

Novinky a aktuality

Zimní sleva
1. 12. 2011
Speciální zimní sleva již od 1. 12. 2011!
číst více
ČEKIA Stability Award 2011: AAA Excelentní
15. 11. 2011
STAVOPROJEKTA stavební firma, a.s. získala v rámci ČEKIA Stability Award hodnocení AAA - Excelentní, což řadí tuto společnost mezi 8% nejstabilnějších firem v České republice!
číst více
Nově i vnější hliníkové protipožární dveře
22. 9. 2011
Řada hliníkových profilů pro vnější i vnitřní protipožární dveře s tepelnou izolací.
číst více
Bezrámový zasklívací systém AluVerso
24. 8. 2011
Nový systém bez dělicích svislých rámů, který umožňuje pohyb křídel přes roh kolejnice. Tento systém je vhodný i pro lodžie se zkosenou boční stranou.
číst více
Mimořádná sleva na profil Eforte
12. 7. 2011
Oslavte s námi 20. výročí založení firmy mimořádnou slevou na okna z profilu Eforte.
číst více
ČESKÝ VÝROBEK

©2009 Stavoprojekta. All rights reserved.